Twoje zdjęcia na płótnie jako Dzieło Sztuki

                   

Rolą fotografa jest dokumentowanie chwili obecnej i uwiecznienie na zdjęciach tego jak wyglądamy i jak się zmieniamy z upływem czasu.

Co dzieje się jednak potem ze zdjęciami ? Połowa sukcesu jest wtedy, gdy zostają wywołane na papierze w postaci odbitek i trafiają do rodzinnych albumów lub do ramek. Gromadząc zdjęcia jedynie w formie cyfrowej na dyskach ryzykujemy ich utratę gdy padnie dysk. Oglądanie setek zdjęć jest trudne, monotonne i mało efektowne.                                                                                       

Kwintesencją fotografii jest Dzieło Sztuki. Takim Dziełem Sztuki jest niewątpliwie zdjęcie na płótnie lub powiększona odbitka na papierze do takich rozmiarów, które cieszą oczy zarówno gości jak i domowników. Powiększone zdjęcie wydrukowane na płótnie to z pewnością Dzieło Sztuki!

Pytania i odpowiedzi (FAQ):

Jakie zdjęcie wybrać ?
Nie powinno być problemu z wyborem zdjęcia, jeśli będzie pochodziło ono z sesji wykonanej przeze mnie. Zdjęć zawsze powstaje wtedy sporo, a ja chętnie doradzę, które wybrać. Jeśli jednak zdjęcie na płótno będzie pochodziło z domowych archiwów to powinno być znaczące dla osoby, której ścianę będzie zdobić i powinno być dobrej jakości.
Czy to zdjęcie się nadaje i czy będzie dobrej jakości ?
Za jakość zdjęć, pochodzących z moich sesji zdjęciowych odpowiadam sama. Jeśli jednak zdjęcie nie będzie mojego autorstwa i będzie pochodziło z domowych archiwów, wtedy najlepiej będzie przesłać je do mnie, a ja sprawdzę jego poprawność. Podstawą jest tu ostrość i odpowiednia rozdzielczość względem wielkości płótna jakie miałoby powstać.
Gdzie powiesić zdjęcie na płótnie ?
Zdjęcie na płótnie, jak każde dzieło sztuki, powinno być wyeksponowane w widocznym miejscu. Nie powinno być oświetlone silnymi promieniami przesuwającego się w czasie dnia słońca. I to nie ze względu na trwałość barw lecz z powodu utrudnionego odbioru wizualnego. Płótno wiszące w ciemniejszym miejscu można dodatkowo podświetlić sztucznym światłem.
Jakiej wielkości płótno mam wybrać ?
Największe jakie się zmieści w danym miejscu na jakie mnie stać.
Co to są zestawy płócien ?
Gdy przestrzeń do wykorzystania na powieszenie płótna jest duża, to warto pomyśleć o zestawie kilku płócien, na których będą znajdowały się zdjęcia tworzące kompozycyjną całość. Mogą być one powiązane ze sobą jakimś elementem lub może to być jeden obraz rozdzielony na mniejsze (np. podłużna panorama).
Czy mogę zobaczyć wizualizację jak to płótno będzie wyglądało na mojej ścianie ?
Tak. Będę potrzebować wybrane zdjęcie na płótno oraz zdjęcie miejsca, w którym płótno zawiśnie wraz z widocznym wzornikiem. Wzornik to przesłany przeze mnie plik PDF, który należy wydrukować w formacie A4 i przyłożyć do ściany. Zdjęcie musi obejmować ścianę, wzornik, część sufitu, fragmenty mebli stojących pod ścianą czy fragmenty okien. Przygotuję roboczą wizualizację i prześlę drogą elektroniczną.
Jakie są rozmiary płócien ?
W moim studio przygotowuję płótna, których krótszy bok ma maksymalną długość 55 cm. Większe płótna zamawiam w firmie zewnętrznej. Najczęściej wykonuję płótna o wymiarach 40×40, 40×60 oraz 55×100.
Ile kosztują płótna ?
Ceny płócien ulegają zmianie i zależą od ilości sztuk zamówionych jednorazowo. Przy większej liczbie zamówionych płócien cena jest niższa. Aktualne ceny znajdują się zawsze na mojej stronie: https://www.bystydzienska.pl/cennik/produkty/ Do płócien wysyłanych należy doliczyć koszty przesyłki.
Przykładowo płótno o wymiarach 40×40 kosztuje 65 PLN, 55×55 kosztuje 80 PLN, a 55×80 kosztuje 100 PLN.
Czy jest możliwość odbioru osobistego/wysyłki zamówionych płócien ?
Gotowe płótna można odebrać osobiście w Gdyni na Wzgórzu lub zlecić ich wysyłkę kurierem lub Pocztą Polską.
Jakie są formy płatności za płótna ?
Przyjmuję płatność gotówką, przelewem lub w przypadku wysyłki także za pobraniem. Wystawiam paragon lub fakturę.
Jaki jest czas oczekiwania na zlecenie ?
Sam proces wydruku i oprawienia trwa maksymalnie 2-3 dni. Dużo dłużej czasem trwa wymiana informacji pomiędzy mną i klientem, w wyniku której ustalam szczegóły zamówienia, sprawdzam jakość zdjęcia oraz przygotowuję wizualizację płótna na ścianie.
Jeśli pojawią się dodatkowe pytania lub wątpliwości bardzo proszę o kontakt. Chętnie odpowiem.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.